Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılışı, Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın ve beraberindekiler tarafından gerçekleştirildi. Özel öğrencilerin büyük bir özen ve emekle hazırladıkları eserler, stantlarda sergilenerek renkli görüntüler oluşturdu.
Öğrencilerin yaratıcılıklarını ve bilimsel becerilerini sergilediği fuar, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Stantları gezen katılımcılar, öğrencilerin bilimsel projelerini inceleyerek onların başarısını ve heyecanını paylaştı.
Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, özel öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerinin arttırılması için bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti. Aydın, öğrencilerin gösterdiği gayret ve başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.
TÜBİTAK Bilim Fuarı, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun öğrencilerinin bilimsel çalışmalara katılımını teşvik etmeyi ve onların yeteneklerini sergilemelerine olanak tanımayı amaçlıyor. Bu tür etkinlikler, özel eğitim alanında öğrenim gören öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimlerine önemli katkılar sağlıyor.