Tarımsal Üretim Planlama Teknik Komitesi, Kırıkkale Valiliği'nde Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen başkanlığında bir araya geldi. Toplantı, İl Müdürü Fatih Ateş'in sunumuyla başladı ve Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü'nden gelen uzman personellerin sunumlarıyla devam etti.
"Bitkisel Üretimin Planlanması" konulu toplantıda, Kırıkkale'de üretilen temel ürünlerin yanı sıra stratejik, coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerin belirlenmesi, çiftçilerin suyu merkeze alacak kuraklığa dayanıklı ürünlere yönlendirilmesi ve yeni destekleme modellerinin oluşturulması planlandı.
2025 üretim sezonunda hayata geçmesi öngörülen bu yeni sistem ile ekilmeyen arazilerin ekonomiye kazandırılması, ürün planlaması ve tam kayıtlılık amaçlanmaktadır. Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş'in liderliğinde gerçekleşen toplantı, ilin tarımsal üretim potansiyelinin artırılması ve verimliliğin yükseltilmesi adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.