Whatsapp Image 2024 03 18 At 12.58.51 (1)

Anlık Konum Bilgileri

Otobüsüm nerede uygulaması Kırıkkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen belediye otobüsünün o sırada nerede bulunduğunu gösteren bir uygulama. Tüm mobil uygulama marketlerinden indirilebilen Kırıkkale Belediyesine ait “Kırıkkale Ulaşım” uygulaması ile belediye otobüslerin hatta göre anlık konum bilgileri, otobüs hareket saatleri, kart dolum noktaları, duraktan geçen hat bilgileri, kart türleri ve bakiye işlemleri yapılabilmekte.

Bütün Duraklar Akıllı Durak Haline Geldi

Tamamen Kırıkkale Belediyesi Bilgi işlem Müdürlüğü tarafından geliştirilen uygulamanın toplu ulaşım imkanlarını kullanan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile kullanılıyor. Son günlerde akıllı mobil cihazların yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, konum bilgisiyle entegre çalışan uygulama sayesinde bütün durakların Akıllı Durak haline geldiği kaydedildi. Cep telefonlarına indirilen uygulama ile kendi konumunu, konumuna en yakın otobüsü an be an nerede bulunduğunu ve kendisine ne kadar mesafede olduğunu görülebilmekte.

Hedef Sorunsuz Ulaşım

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Belediyesi bünyesine kazandırdıkları belediye otobüslerinin vatandaşlar tarafından çok sevildiğini belirterek “Şehrimizde yıllar önce kullanılan belediye otobüslerini geçtiğimiz yıl yeniden devreye aldık. Filomuza katılan konforlu araçlarımız ile vatandaşlarımız faydalanmakta. Vatandaşlarımızın huzur, rahat ve güven içinde yolculuk yapması için çabalıyoruz. İşte bu projelerimizden biri de ulaşım portalımız. Bilgi İşlem Müdürlüğümüzce geliştirdiği proje ile toplu ulaşımda çok daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum" dedi.

Cb3A9663 (2)

Vatandaş Evinden Çıkmadan Otobüsünün Nerede Olduğunu Görecek

Başkan Saygılı, "Bu uygulama ile vatandaşlarımıza büyük kolaylık getirmiş oluyoruz. Vatandaşımızın evinden çıkmadan mobil cihazından bakıp otobüsünün nerede olduğunu görüp ona göre hareket edecek. Bunun yanında otobüs hareket saatlerini, kart dolum noktalarını, duraktan geçen hat bilgilerini görebilecek. Ayrıca ulaşımla ilgili anlık duyuru ve haberleri de yakından takip edecek. Uygulamayı daha da geliştireceğiz. Ben, emeği geçen Bilgi İşlem personelimize teşekkür ederim."

Kaynak: Kırıkkale Belediyesi