Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Çelik, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" öğretim programları ile ilgili kentte görev yapan fen bilgisi öğretmenlerine yönelik bir seminer düzenledi.
Seminerde, yeni eğitim modelinin temel prensipleri, uygulama yöntemleri ve fen bilgisi derslerine nasıl entegre edileceği konularında detaylı bilgiler verildi. Doç. Dr. Harun Çelik, öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak, yeni modelin öğrencilere sağlayacağı avantajları anlattı.
Katılımcılar, seminerin oldukça verimli geçtiğini belirterek, yeni öğretim programları hakkında kapsamlı bilgi edindiklerini ve bu bilgileri derslerinde uygulayacaklarını ifade ettiler. Eğitim alanındaki yeniliklerin takip edilmesi ve uygulanmasının önemine dikkat çeken Doç. Dr. Çelik, öğretmenlere başarılar diledi.