Kırıkkale'de, Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından Çölyak Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda, Aile Sağlığı Merkezlerinde stantlar açılarak vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Diyetisyen Mehmet Akif Kılınç tarafından Kırıkkale Lisesi öğrencilerine yönelik bilgilendirici eğitimler verildi.
Eğitimlerde, sağlıklı beslenme prensipleri, çölyak hastalığı ve belirtileri, glütensiz beslenme gibi önemli konular ele alındı. Katılımcılara bu konularda detaylı bilgiler verilirken, broşürler de dağıtılarak konuyla ilgili kaynaklara erişim sağlandı.
Sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanırken, çölyak hastalığının tanımı, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında da bilgiler aktarıldı. Ayrıca, glütensiz beslenme konusunda da pratik öneriler sunularak, bu beslenme şeklinin nasıl uygulanabileceği konusunda bilgilendirme yapıldı.