01-07 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıkları Haftası nedeniyle, Kırıkkale Belediyesi Şehir Parkı'nda Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından bilgilendirme standı açıldı. Standta, vatandaşlara iyot eksikliğinin zararları hakkında detaylı bilgiler verildi ve sağlığın korunması için iyotun önemi vurgulandı.
Etkinlikte, vatandaşların tansiyon ve şeker ölçümleri de yapılarak, bireysel sağlık durumları hakkında bilgilendirildiler. Sağlık personelleri, özellikle iyot eksikliğinin tiroid problemlerine, gelişim geriliğine ve diğer sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Stand, vatandaşların yoğun ilgisini çekti ve etkinlik boyunca birçok kişi sağlık taramasından geçti.