Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü, yüzlerce öğrenciyi geleneksel çocuk oyunlarıyla buluşturan bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında çocuklar, mendil kapmaca, tombik, yakan top, yağ satarım bal satarım, saklambaç, kör ebe ve ip atlama gibi birçok geleneksel oyunda bir araya geldi.
Bu renkli etkinlik, çocukların hem eğlenmesini hem de geleneksel oyunlarımızı öğrenerek kültürel mirasımızı tanımalarını sağladı. Etkinlik boyunca çocukların yüzlerinden mutluluk eksik olmadı, enerjileri ve coşkuları tüm alanı sardı.
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, etkinliğin amacının çocuklara geçmişten gelen oyunları tanıtmak ve onları teknoloji bağımlılığından uzaklaştırarak sosyal etkileşimlerini artırmak olduğunu belirtti. Etkinliğin geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenmesi planlanıyor.
Etkinlik sonunda çocuklara katılım sertifikaları ve çeşitli hediyeler dağıtılarak onların bu güzel günü hatırlamaları sağlandı. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü, etkinliğe katılan tüm çocuklara ve destek veren ailelere teşekkürlerini sundu.