Kırıkkale Yörük Türkmen Derneği üyeleri, "4. Geleneksel Aileler Tanışıyor Etkinliği" kapsamında Kırıkkale kent ormanında bir araya geldi. Etkinlikte Ankara ve Kırıkkale'den yeni ve eski dernek üyeleri, aileleriyle birlikte tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.
2020 yılında kurulan dernek, bu sene dördüncüsünü düzenlediği etkinlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi:
Tüm üyeler, birbirleriyle tanışarak dernek içindeki bağları güçlendirdi.
Çadır Kurma ve Kamp Yapma Eğitimi: Emekli Komutan Mehmet Tanrıverdi, doğada hayatta kalma mücadelesi için çadır kurma ve kamp yapma eğitimi verdi.
Geleneksel Türk Okçuluğu: Geleneksel Türk Okçuluğunun tarihi, gelişimi ve Türk okunun kullanımı hakkında bilgiler verildi. Katılımcılara ok atışları yaptırıldı ve Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) profesyonel okçuları gösteri yaptı.
Yemek İkramı: Yufka ekmek, turşu ve Yörük pilavı ikram edildi.
Kırıkkale Ağırlama Halayı Gösterisi: Adnan Uygun'un halay başı olduğu gösteri büyük ilgi gördü.
Orman İçi Yürüyüş: Katılımcılar, orman içi güzergahında yürüyüş yaparak doğayla iç içe vakit geçirdiler.
Dernek başkanı Çetin Özyön, etkinliğin masraflarının dernek bütçesinden değil, üyeler arasında paylaşılarak karşılandığını belirtti. Bu yöntemle hem ailelerin kaynaşmasını hem de birlik ve beraberliğin pekişmesini sağladıklarını ifade etti. Özyön, gönül birliği ve fedakarlık esasına dayalı teşkilat yapısı ve istişareye dayalı yönetim anlayışı ile her geçen gün daha güçlü ve şeffaf bir dernek olma yolunda ilerlediklerini vurguladı.
Özyön, etkinliğe katılan tüm ailelere, gençlere, çocuklara, Bozkır Dağcılık Kulübü'ne, Mehmet Tanrıverdi'ye, Kırıkkale Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu topluluğuna ve üniversiteli gençlere katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek, selam ve sevgilerini iletti.
Etkinlik, Kırıkkale Yörük Türkmen Derneği'nin üyeleri arasında büyük bir coşkuyla karşılandı ve katılımcılar, organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dernek yönetimi, gelecekte de benzer etkinlikler düzenleyerek birlik ve beraberliği pekiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.