Planlı kesintiler, arıza halleri dışında elektrik dağıtım şebekemizde önceden yapılması planlanan yatırım, bakım - onarım çalışmaları ile yeni bağlantı aşamalarında enerjinin kesilmesi gereken durumlarda önceden kamuoyunun bilgilendirilmesinin önem arz ettiği kesintilerdir. Planlı kesintiler, müşterilerimize daha sağlıklı ve kesintisiz enerji temini için elektrik şebekemizin iyileştirilmesi ve yenilenmesi amacıyla yapılmaktadır.

Planlı kesintilere ilişkin bazı durumlarda, teknik ve idari zorunluluklardan dolayı ilan edilen kesinti başlangıç ve bitiş zamanlarında değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle planlı kesintiler sonucunda, Şirketimize ait enerjili ve enerjisiz durumda olan YG - AG elektrik şebekelerimizde yapılacak çalışmalar can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi sebebiyle şirketimizden çalışma müsaadesi alınmadan hangi amaçla olursa olsun çalışma yapılmaması gerektiğini belirtmek isteriz.

Ayrıca jeneratör kullanan müşterilerimizin kesinti sırasında enerji ve can ve mal güvenliği açısından şebeke ayırıcısını açmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

KIRIKKALE, MERKEZ, İlçesi'nde planlanan 2 adet elektrik kesintisi bulunmaktadır.

Bakım Çalışması

17.01.2024 

 ŞEBEKE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

 2676, ALPARSLAN TÜRKEŞ, ALLIPINAR, 2814, 2696, 2675, 2914

Bakım Çalışması

19.01.2024 

 ŞEBEKE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

 AĞÇEŞME, Ş.TEĞMEN ADNAN KAAN, YOZGAT, ARZU BAĞLARI, YAYLA, KİBRİTHANE, SORGUN, VİŞNE, UFUK, ALTINSOY, IŞIK, TUNA, KİRAZOĞLU, FİDAN, ZEYNEP GÜRBÜZ TÜRK, BARIŞIK, GÜRBÜZ GÜRBÜZTÜRK, SÜMBÜL, ŞEHİT VEDAT KUTLUCA-, DOĞU, ERKANLI, ESEN, BEKÇE, PARLA, SAĞLIK, ŞEHİT ALİ OSMAN SORGUN, ŞEHİTLER, YENİKÖY, GÜRBÜZ, SEYLAN, ŞEHİT ADEM ZONGÜR 2, ŞEHİT ORHAN BAŞAL, YENİCE, DOLAŞIK

Kaynak: Haber Merkezi