Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürü Aydın, bir eğitim öğretim döneminin daha sona erdiğini ve yeni döneme yönelik hazırlıklara ise haftalar öncesinden başladıklarını söyledi.

Millî eğitim camiası olarak tüm çalışanların büyük bir özveri gösterdiklerini hatırlatan Aydın, "Okullarımız tatile girdi ancak bizler yöneticiler olarak hem geçmiş eğitim öğretim yılının değerlendirilmesini hem de gelecek yıla hazırlığımızı yapmak için yoğun bir tempo içerisindeyiz.” dedi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat konusuna da değinen Aydın, şöyle konuştu:

"Bugün burada okul ve kurum yöneticilerimizle her konuyu detaylıca ele aldık. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat konusuyla ilgili olarak ise öğretmenlerimize ve velilerimize yeni müfredatı her fırsatta aktarmakla mükellefiz. Sizler okul yöneticileri olarak yeni müfredatı detaylarıyla birlikte özümsemek ve anlatmakla görevli olduğunuzu hatırlatmak isterim. Millî eğitim olarak geniş bir aileyiz. Tek başımıza başarı sağlamamız mümkün değil. Elde ettiğimiz her bir başarı birlikte verimli bir çalışma sonucunda oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz mutlu ve başarılı olursa okullarımızın da başarısı o oranda artacaktır ve eğitim ortamındaki iklim de değişecektir."

Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ise, kentteki temel eğitim hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiler vererek, 2024-2025 eğitim öğretim yılında yeni eğitim modelinin hayata geçmiş olacağını hatırlattı.

Aygün ayrıca, il genelinde yürütülen proje çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgiler vererek önemli başarılar elde ettiklerini kaydetti.

Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Faik Benli de konuşmasında,  "Hukuk ve adalet çerçevesinde işlerimizi yürütmek ve sunduğumuz hizmetlerin de verimliliğini artırmak istiyoruz. En çok önem verdiğimiz konulardan biri de olaylar büyümeden önleyici tedbir almak gerekir ve her yönetici sorumlu olduğu okul ya da kurumda iyi bir atmosferi oluşturması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Öte yandan toplantıda şube müdürleri de sorumlu oldukları birimlerin hizmet ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek sunumlar yaptı.

Toplantıya, Millî Eğitim Müdürü Aydın'ın yanı sıra, Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Faik Benli, şube müdürleri, ilçe millî eğitim müdürleri ile kentteki çeşitli kademlerde görev yapan okul ve kurum yöneticileri katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi