Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri, Dünya Tuza Dikkat Haftası kapsamında önemli bir etkinlik düzenledi. Hüseyin Kâhya Parkı'nda kurulan stantta, vatandaşların tansiyon ölçümleri yapılarak, fazla tuz tüketiminin sağlık üzerindeki zararları konusunda bilgilendirme yapıldı. Bu etkinlikle, halkın sağlıklı yaşam bilincinin artırılması hedeflendi.
Ayrıca, Kırıkkale'de bulunan bir Kur'an kursunda da özel bir eğitim düzenlendi. Kursiyerlere, fazla tuz tüketiminin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini içeren broşürler dağıtıldı. Bu sayede, toplumun geniş kesimlerine ulaşarak, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının yaygınlaştırılması ve toplumun bilinçlenmesi amaçlandı.
Bu etkinliklerle, sağlık ve bilinçli tüketim konularında toplumun farkındalığının artırılması ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının teşvik edilmesi hedeflendi.