Kırıkkale Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda atölye çalışmaları düzenledi. Belediye Başkanı Av. Ahmet Önal'ın da katıldığı etkinlik, Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi tarafından organize edildi.
Bilim Merkezi'nin düzenlediği "Geri Dönüşüm Dünyası" atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, geri dönüşüm malzemeleriyle el becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Aynı zamanda çevreye olan duyarlılıklarını artıran öğrenciler, geri dönüşümün önemini uygulamalı olarak öğrenme imkanı yakaladı.
Başkan Ahmet Önal, çocukların çevre bilincini artırmanın ve el becerilerini geliştirmenin önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin geleceğimizin teminatı olan çocuklar için büyük değer taşıdığını belirtti. Etkinlik, hem katılımcılar hem de izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.