Antalya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu ile Isparta çevresi dikkat! Sizde hareketlilik devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu ile Isparta çevresine yönelik önemli bir uyarı gerçekleştirildi. Bu illerimizde hareketliliğin devam etmesi bekleniyor.Türkiye'nin yoğun bir sıcak hava dalgasının etkisine girmesinin ardından vatandaşlarımız da kentlerindeki hava durumunu merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu ile Isparta çevresine yönelik önemli bir uyarı gerçekleştirildi. Bu illerimizde hareketliliğin devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Antalya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Isparta'nın güney kesimleri ve Burdur'un doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve batı kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi