F B I M G 1718450527593Kırıkkale Vadisi Mehmet Makas AK Parti İl Başkanı  Engin Pehlivanlı ile birlikte Kırıkkale Kurban pazarını ziyaret etti.

I M G 20240615 W A0017

SAYIN VALİMİZ MEHMET MAKAS’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Kırıkkaleli Hemşehrilerim,

Sevgi, birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurban Bayramı'nın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu mübarek bayram vesilesiyle hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bu bayram, Yüce Allah'a olan teslimiyetimizin, fedakarlığımızın ve paylaşmanın sembolüdür. Hz. İbrahim'in (a.s.) oğlunu kurban etme niyetini göstererek Allah'a olan bağlılığını ispat etmesi gibi, bizler de bu bayramda kurbanlarımızla Allah'a olan şükranlarımızı ve teslimiyetimizi ifade ediyoruz.

Kurban Bayramı, aynı zamanda ihtiyaç sahiplerini gözetmenin, yoksullara yardım etmenin ve dayanışmanın da vesilesidir. Bu bayramda, yoksulların, kimsesizlerin ve mazlumların sofralarına da bereket taşımalıyız. Birbirimize olan sevgi ve saygımızı pekiştirerek, birlik ve beraberlik içinde bu mübarek bayramı kutlamalıyız.

F B I M G 1718450533558

Ancak bu bayram coşkusunu yaşarken, kalbimiz Filistin'de, Gazze'de yaşanan zulmü unutmamalıdır. Bu bayram da, Filistinli kardeşlerimize olan desteğimizi ve dualarımızı en güçlü şekilde ifade etmeliyiz.

Bu vesileyle, başta aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm atalarımızı rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize ve şehit ailelerimize minnetlerimi sunuyorum.

F B I M G 1718450537360

Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum. Bu mübarek bayramda sevdiklerinizle birlikte mutlu ve sağlıklı günler geçirmenizi temenni ediyorum.

F B I M G 1718450522510

Mehmet MAKAS

Kırıkkale Valisi

Kaynak: Kırıkkale Valiligi