5-34

Kırıkkale Üniversitesi, Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) kapsamında gerçekleştirilen sosyal model tasarım yarışmalarına katıldı.

4-48

3783 başvurunun yapıldığı Sosyalfest Sosyal Model Tasarım Yarışmalarına, Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Şuayyip Yücel danışmanlığında Özlem İnci, Tülay Demirci ve Aslınur Koç isimli 3 öğrencimizin “SanArtHub-Sanat; Teknoloji ve İnovasyon Platformu (Sanat, Zanaat ve inovasyon İktisadi Kalkınma ve Sosyal Değişim)” isimli projeyle, Kırıkkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri  Fakültesi Felsefe Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Demet Konur Şen danışmanlığında Dilan Doğan, Enes Çağan, Mert Sıdar, Erhan Koçer, Burak Sağlam isimli 5 öğrencimiz ise “Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Platformu (Asabiyet Temelli Toplumsal Uyum ve Sorun Çözme)” isimli projeyle katıldı.

1-116

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, "SOSYALFEST gibi önemli bir etkinlikte öğrencilerimizin başarılı projelerle yer alması, Kırıkkale Üniversitesi adına çok kıymetli. Kırıkkale Üniversitesiin sosyal bilimler alanındaki üst düzey performansı ve öğrenci potansiyeli, bu önemli etkinlikte sergilenen başarıyla bir kez daha ortaya konmuştur. Genç araştırmacılarımızın bu tür platformlarda kazandıkları deneyimler, sosyal bilimlere sağladıkları değer bakımından çok önemli. Bu başarılar, Kırıkkale Üniversitesiin sosyal bilimlerdeki üstün niteliklerini daha da vurgulamaktadır. Şuayyip hocamıza yoğun idarecilik işleri arasında özveri ile çalışarak başvuru sayısı binleri bulan bu yarışmada bizlere büyük bir gurur yaşattığı için tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Çok değerli öğrencilerimizi gösterdikleri bu büyük başarıdan dolayı gönülden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

2 (1)

Kaynak: Kırıkkale Üniversitesi