Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş'in başkanlığında, Müdürlük toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, Müdür Yardımcıları, Şube ve İlçe Müdürleri bir araya geldi. Toplantıda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan desteklemeler ile yeni yol haritaları ele alındı. Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nün belirlediği hayvancılık yol haritası kapsamında Ari İşletmelerin teşvik edilmesi, yeni modellerin oluşturulması ve bu konudaki bakanlık politikaları paylaşıldı.
Ramazan ayının başlaması nedeniyle Gıda ve Yem Şube Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen ve uygulanan denetimlerin değerlendirmesi yapılarak ilgililere bilgi verildi. Ayrıca, merkez ve ilçelerde tamamlanan Toprak Analiz ve Kalibrasyon Eğitim (TAKE) Projeleri ile yeni uygulanacak desteklemelerin değerlendirmesi yapıldı. Salı günü gerçekleştirilecek Tohum Taktim ve Arıcılık Malzemeleri Dağıtım Töreni hakkında yapılması gerekenler ve planlamalar toplantıda ele alındı.
Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş, toplantının ardından yaptığı açıklamada, sektördeki güncel gelişmelerin paylaşıldığı bu tür toplantıların verimli geçtiğini belirterek, ekip olarak daha etkin ve koordineli bir çalışma yürütme kararı aldıklarını ifade etti.