Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, il genelinde gıda güvenliği ve denetimlerine yönelik önemli bir toplantı gerçekleştirildi. İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte, İl Müdür Yardımcısı, Gıda ve Yem Şube Müdürü, İlçe Müdürleri ve il/ilçelerde görevli denetim personelleri bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye genelinde başlayacak olan Ramazan denetimlerinde özel bir vurgu yapılacak konular, Türk Gıda Kodeksi'nde ve ilgili tebliğlerde yapılan güncellemeler ele alındı.
Denetim personellerine yönelik gerçekleştirilen toplantıda, Ramazan ayı boyunca gıda güvenliğinin sağlanması ve tüketicilerin sağlıklı ürünlere erişimine odaklanılması gereken noktalar detaylı bir şekilde ele alındı. Türk Gıda Kodeksi'nde meydana gelen değişiklikler, güncel tebliğler ve denetim esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar, katılımcılara aktarılarak bilinçlenmeleri sağlandı.
Bu önemli toplantı ile gıda sektöründe çalışan denetim personelleri, Ramazan ayının özel koşullarında daha etkin ve bilinçli bir denetim süreci geçirebilmek adına gerekli bilgi ve yönergelerle donatıldı. Bu sayede, tüketicilerin Ramazan boyunca güvenli ve sağlıklı gıdalara ulaşmalarına katkı sağlanması hedeflendi.