Kırıkkale Spor tarihinde tarihi bir olay yaşandı .

Türkiye BAL ligi 12. grupta mF B I M G 1714843634496ücadele veren Türk Metal  1963 Spor yoğun bir maratonun ardından kendi evinde şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Kulüp başkanı Serkan Koçoğlu bir vefa örneği göstererek kupayı sporu çok seven merhum Türk Metal Sendikası Genel Başkanı hemşehrimiz Pevrül Kavlak'ın Kırıkkale'de bulunan kabrine götürerek bir vefa örneği gösterdi.

F B I M G 1714845215776

BAL Ligi'nde mücadele eden Türk Metal 1963 sporun başkanı Serkan Kocaoğlu bugün Kırıkkale'de oynanan Bartınspor maçından sonra alınan şampiyonluk kupasını spora büyük ilgi gösteren merhum Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pervül Kavlak'ın mezarına götürerek duygulu sözler sarfetti.

Türk Metal 1963 Sporun hayata geçmesinde ve şampiyon olmasında büyük katkısı olan merhum Pevrül Kavlak'ın kabrinde duygu ve vefat dolu bir konuşma yapan Başkan Serkan Kocaoğlu "Rahat uyu büyük başkan. Sözümü yerine getirdim .Gönül yanını getirip yan yana fotoğraf çektirmek isterdim .Devrin daim mekanın cennet olsun." Serkan Kocağlu'nun bu davranışı spor camiasında ve Kırıkkale'de takdir toplarken sporda vefanın da en güzel örneklerinden birini topluma göstermiş oldu.

Kaynak: Haber merkezi