Kırıkkale Lisesi Rehberlik Servisi tarafından “Davranışsal Bağımlılıklar İle Mücadele” Seferberlik Çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesine gezi düzenlendi. Üniversite gezisi sırasında öğrenciler Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi bölümlerini yakından tanıma fırsatı buldular. 

Öğrenciler daha sonra Canik Belediyesi Toptepe Meşe Tesislerinde yenilen öğlen yemeğinin ardından, Canik Belediyesine ait olan Ters Ev ve Oyuncak Müzesini gezdiler. Toptepe Meşe Sosyal Tesislerde “Doğa Yürüyüşü” yapma fırsatı buldular.

Müze Gezileri

 Tur rehberi Aslı YILMAZ'ın eşliğinde Davranışsal Bağımlılıklar İle Mücadele Seferberlik çalışmaları kapsamında  Bandırma Vapuru Müzesi, Amazon Köyü Müzesi, Kent Müzesi, Gazi Müzesi, Amisos Tepesi, Tütün İskelesi ve yapılan Panoramik şehir turunun ardından öğrenciler Atakum Sahilinde yürüyüş yaparak geziyi tamamladılar.

Gezi sırasında öğrencilere Okul Rehberlik Öğretmeni Efraim SOYAK, Beden Eğitimi Öğretmeni Gamze AYGÜN, Handan GÖÇER, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hayati TOKEL ve Tarih Öğretmeni Recep ERENTÖZ refakat ettiler.

Gezinin gerçekleşmesinde emeği ve katkıları büyük olan ve her zaman desteğini esirgemeyen Sayın Kırıkkale Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza AYGÜN'e teşekkür edilerek gezi tamamlandı.Editör: TE Bilisim