Kırıkkale İl Müftülüğü, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" münasebetiyle engelli bireylere yönelik bir çok etkinlik düzenliyor.FB_IMG_1701546397996FB_IMG_1701546404528

Kırıkkale İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü ve TDV Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları organizesinde "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" münasebetiyle sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla engelli bireylere yönelik birçok etkinlik düzenledi.

Bu kapsamda "3 Aralık Dünya Engelliler Günü " münasebetiyle İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, İl Müftü Yardımcı Turan Arslanoğlu, İl Müftü Yardımcı Kübra Göker, TDV Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları Başkanı Emine Çavdar ve müftülük personeli İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Ayşe Er Eliaçık organizesinde İşitme Engelli Kur’an Kursu öğrencileri, öğrencilerin aileleri ve engelli vatandaşlarla kahvaltı programında bir araya geldi.

İl Müftülüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen programda bir konuşma gerçekleştiren Müftü Yaşar, "Yaratılmışların en mükemmeli ve en şereflisi olan, alemde var olan, her şey hizmetine sunulan insanın Allah katındaki değeri îman, ibadet, sâlih amel, takva ve güzel ahlakı nispetindedir. Çünkü Allah insanları bu açıdan değerlendirmekte, onların fizik yapılarına, renklerine, ırklarına, cinsiyetlerine, sağlam veya engelli oluşlarına bakmamaktadır " ifadelerini kullandı.

Kahvaltı programının akabinde İşitme Engelli Kur’an Kursu öğrencileri ve aileleri kısa süre önce açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılımıyla gerçekleştirilen ve içerisinde Asrı Saadet Müzesi, Mescidi Rağbet, Kuran Kursu ve Kütüphane gibi bölümlerin bulunduğu "Mescidi Rağbet İslami Değerler Külliyesini" ziyaret etti.

Külliye içerisinde Sakal-ı Şerif, kutsal emanetler, Kabe örtüleri ve tarihi Kur’an-ı Kerim’leri barındıran müzeyi de gezen gençler, yetkililer tarafından bilgilendirildi.

Diğer taraftan İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, beraberindeki görevlilerle Irmak köyünde bulunan Özel Bozdemir Engelli Bakım Merkezini ziyaret ederek, engelli vatandaşlarla tek tek sohbet etti.

Kaynak: Haber Merkezi