Yılın son günü Niğde'nin Ağcaşar köyünde akrabalar arasında yaşanan husumet, cinayetle sonuçlandı.

Öğrenilen bilgiye göre, Ağcaşar köyünde kahvehaneye gelen 39 yaşındaki Ramazan Gök, husumetli olduğu öğrenilen akrabaları 52 yaşındaki Ramazan Gök'ü ve 42 yaşındaki Abdullah Gül'e kurşun yağdırdı. Olayın 112'ye bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ağır yaralı olan Ramazan Gök (52) ve Abdullah Gül (42) Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

OLAYIN ARDINDAN KAÇTI

Kahvehanede akrabalarına kurşun yağdırdıktan sonra firar eden 39 yaşında Ramazan Gök olay yerinden hızla uzaklaştı. Ağır yaralıların akrabaları B.G. ve İ.G. olayı öğrenmeleriyle birlikte soluğu 39 yaşındaki Ramazan Gök'ün evinde aldı. Şahıslar burada av tüfeği ile Ramazan Gök'ü öldürürerek kayıplara karıştı. ABDULLAH GÜL (42)

JANDARMA YAKALADI

Jandarma tarafından yürütlen çalışma sonucu kahvehanede kurşun yağdıran 39 yaşındaki Ramazan Gök, evinde ölü bulundu. Ekipler tarafından yapılan araştırma sonucu Ramazan Gök'ün B.G. ve İ.G. tarafından öldürüldüğü tespit edildi. Jandarma tarafından İ.G. kısa sürede kıskıvrak yakalandı. 

HASTANEDE KURTARILAMADILAR

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ramazan Gök (52) ve Abdullah Gül, (42) burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı ve cenazeleri Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken akrabalarını öldürdükten sonra İ.G. ve B.G. tarafından evinde öldürülen Ramazan Gök'ün (39) cenazesi Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. 39 yaşındaki Ramazan Gök'ü öldürdükten sonra firar eden B.G. ise, jandarma tarafından her yerde aranıyor.RAMAZAN GÖK (52)

VALİ ÇELİKTEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Ağcaşar köyüne gelen Niğde Valisi Cahit Çelik, burada yaptığı incelemeler sonucu açıklama yaptı. Vali Çelik açıklamasında adli sürecin devam ettiği belirterek: ''Yılın son günü üzücü bir olayla karşılaştık. Aynı aile içinde çıkan silahlı kavgada 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Olaya karışan bir kişi yakalandı, diğer şahsı da yakalamak için işlemler devam ediyor.'' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi