Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirdiği operasyonlarda önemli sonuçlar elde etti. 14-20 Mart tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, 117 kişinin kimliği tespit edildi ve 17 dijital materyal incelendi. Bu süre zarfında, 6 nitelikli dolandırıcılık vakasıyla birlikte, bir bilişim sistemine müdahale ve bir nitelikli hırsızlık olayıyla ilgili adımlar atıldı.
Ayrıca, toplumun bilinçlenmesi amacıyla iki adet Siberay etkinliği düzenlendi ve 150 vatandaş bilgilendirildi. Şüphelilerle ilgili yasal süreçler de eksiksiz olarak yerine getirildi.
Emniyet Müdürlüğü, bu başarılı operasyonların devam edeceğini ve kamuoyuna duyururken azim ve kararlılıkla hareket edeceklerini belirtti.