Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, 4 Haziran 2024 tarihinde Bankalar ve Osman Tiryaki Caddeleri üzerinde bulunan umuma açık işyerlerine yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. Denetim kapsamında toplamda 297 şahıs sorgulandı ve kimlik kontrolleri yapıldı. Güvenlik güçleri, denetimler sırasında kurallara uymayan 6 araca toplam 4.140 ₺ idari trafik cezası kesti.
Ayrıca, denetimler sırasında 7 işletmenin evrak eksiklikleri tespit edilerek bu işletmelere gerekli yasal işlemler uygulandı. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu tür denetimlerin vatandaşların güvenliği ve düzenin sağlanması amacıyla düzenli olarak yapılmaya devam edeceğini belirtti.
Emniyet yetkilileri, denetimlerin amacının halkın güvenliğini ve huzurunu sağlamak olduğunu vurgulayarak, tüm işletmelerin ve araç sahiplerinin kurallara uygun hareket etmeleri gerektiğini hatırlattı. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarına da devam edeceklerini duyurdu.