İlimiz genelinde 05-11 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Şok Uygulamalar kapsamında elde edilen verilere göre; Emniyet ekiplerince yapılan çalışmalarda 4.137 şahıs ve 1.421 araç detaylı bir şekilde sorgulanmış, yapılan kontroller sonucunda asayiş olaylarına karıştıkları belirlenen 5 şüpheli adli makamlarca yakalanarak hukuki işlemler başlatılmıştır. Ayrıca, çevreye rahatsızlık verdiği gerekçesiyle 58 araca cezai işlem uygulanmıştır.
Öte yandan, gerçekleştirilen operasyonlarda;
· 1 adet ruhsatsız tabanca,
· 1 adet ruhsatsız tüfek,
· 24 adet fişek ele geçirilmiştir.
Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bu kararlı çalışmaların azimle devam edeceği vurgulanarak kamuoyuna saygıyla duyurulmuştur.