Kırıkkale Belediyesi, son dönemde artan çevre kirliliği ve düzensizlik konusunda vatandaşlara tepki gösterdi. Özellikle parklar ve kamu alanlarında bırakılan çöp ve düzensizliğin artması, belediye yetkililerini harekete geçirdi.
Belediye yetkilileri, "Bu güzel görüntüye bu fotoğraflar yakışmıyor. Görevimiz temizlemek, eski haline getirmek ama neden yedikleri içtikleri masayı öylece bırakır ya da çöpleri düzensiz atarlar... İnsanın içi bir cız ediyor görünce..." şeklinde açıklamada bulunarak, vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi.
Temizlik ekipleri her gün büyük bir özveriyle çalışarak şehrin temizliğini sağlıyor. Ancak, vatandaşların da bu konuda sorumluluk alması gerektiğini belirten yetkililer, kamu alanlarının temiz tutulması için iş birliği çağrısında bulundu. Belediye, temiz bir çevre için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı ve vatandaşların çöplerini uygun şekilde atmalarını, yedikleri içtikleri alanları temiz bırakmalarını istedi.
Bu sorunun çözümü için bilinçlendirme kampanyaları ve çeşitli eğitim programları düzenleyeceklerini açıklayan belediye yetkilileri, temiz ve düzenli bir Kırıkkale için el birliğiyle çalışacaklarını belirtti.