BELEDİYE MECLİSİMİZ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kırıkkale Belediye Meclisi , 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını Belediye Başkanı  Ahmet Önal başkanlığında gerçekleştirdi.

F B I M G 1712663070564F B I M G 1712663078671F B I M G 1712663073238

Kırıkkale’mize Hizmet Zamanı

Belediye Başkanımız  Ahmet Önal’ın başkanlığında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Meclis Toplantımızda gündemde yer alan maddeler görüşüldü. Gündem maddelerine geçilmeden önce belediye meclis üyelerimize hitap eden Başkanımız Ahmet Önal, bir seçim dönemini geride bıraktıklarını belirterek “Önümüzde ki dönemde Kırıkkale’miz için birlikte çalışacak güzel hizmetlerin altına imza atacağız. Kırıkkale’mize hizmet zamanı başladı. Tüm üyelerimizin görüşleri bizler için önemli her zaman bana ulaşabilir görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.” İfadesini kullandı. 

Seçimler Gerçekleştirildi

Toplantıda daha sonra ise gizli oylama ile 1. ve 2. Başkan Vekilliği, Divan Katip Üyeliği ve Encümen Üyeliği, açık oylama usulü ile de İhtisas Komisyonları seçimleri yapıldı.

Seçimler sonucunda Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekiliğine Özlem Sancak, İkinci Başkan Vekilliğine Hasan Gerem, Katip Üyeliklere (Asil): Ulaş Emre Demirel, Yıldız Yılmaz, (Yedek) Ercan Yılmaz, Ümit Çoşgun. Encümen üyeliklerine; Özgür Hafcı, Ümit Duman, Cabbar Arslan seçildi. 

Faaliyet Raporu Oylandı

Gündem Maddeleri arasında yer alan, Yeşil Vadi Su Birliğine, Kırıkkale Katı Atık Yönetim Birliğine ve Sağlıklı Kentler Birliğine üye seçimleri gerçekleştirildi. Yine Gündem Maddeleri arasında olan çeşitli hususlarda Belediye Başkanımız Ahmet Önal’a yetki verilmesi hususları da oy birliği ile kabul edildi. Toplantının sonunda Kırıkkale Belediyesinin bir yıllık faaliyet raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Haber merkezi