Kırıkkale Keskin Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) personeli, Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeline yönelik bir eğitim programı düzenledi. Eğitimde, hipertansiyon, tuza dikkat ve madde bağımlılığı konularında önemli bilgiler aktarıldı.
Program kapsamında, sağlık uzmanları hipertansiyonun risk faktörleri, önleme yöntemleri ve tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayrıca, tuz tüketiminin sağlığa etkileri ve tuz kullanımının nasıl azaltılabileceği konusunda da farkındalık yaratıldı.
Madde bağımlılığı ile mücadele konusunda ise, bağımlılığın belirtileri, önleme stratejileri ve tedavi yöntemleri ele alındı. Eğitim, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.
Keskin TSM personeli, bu tür eğitimlerin toplum sağlığını korumak ve bilinçlendirmek adına büyük önem taşıdığını belirtti. Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli de eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür bilgilendirici etkinliklerin devamını arzu ettiklerini ifade ettiler.