Kırıkkale Karakeçili İlkokulu Anasınıfı tarafından düzenlenen Geleneksel Bilim Şenliği, Karakeçili Kaymakamı İbrahim Ergin’in katılımıyla büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli bilimsel çalışma ve deneylerin sergilendiği etkinlikte, Kaymakam Ergin öğrencilerle birebir ilgilendi.
Kaymakam Ergin, yapılan çalışmaları ve deneyleri yakından inceleyerek velileri ve öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Şenlik boyunca öğrencilerin bilimsel merak ve yeteneklerini sergileme fırsatı buldukları etkinlikte, öğretmenlerin ve idarecilerin katkıları da göz doldurdu.
Programın sonunda bir konuşma yapan Kaymakam Ergin, bu etkinlikte emeği geçen başta veliler, öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve okul çalışanlarına teşekkür etti. Etkinliğin, çocukların bilimsel düşünme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağladığını belirtti. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi ve Kaymakam Ergin, etkinlik alanından ayrıldı.