Yenisi yapılacağı gerekçesiyle yıkılan ve devamında inşaatı durdurulan Atatürk Ortaokulu hakkında Kırıkkale kamuoyu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama bekliyor.

Okul çalışmaları bir taraftan devam ederken inşaatın temel aşamasında Nur Cami cemaatinden gelen talep üzerine inşaat durduruldu

20240114 115654Kırıkkale'nin tarihi okullarından Atatürk Okulu'nun yıkılarak yerine yenisini yapılacağı çalışmaları bir taraftan devam ederken inşaatın temel aşamasında Nur Cami cemaatinden gelen talep üzerine inşaat durduruldu.

 27 tane büyük çam ağacının Orman Bakanlığı'nın izniyle kesildiği, zemin etüt çalışmalarının başladığı inşaatta çalışmalara ara verildi. Eski İçişleri Bakanlını hemşehrimiz Profesör Doktor Beşir Atalay'ın devreye girmesi ile okulun mevcut yerinden başka bir yere alınacağı ifade edilerek tüm çalışmaları ara verildi.

Okulun yeni yeri için 4.500 metrekare arsa gerekiyor ve o civarda arsa arama çalışmaları devam ederken şu ana kadar kamuoyuna bu konuda hiçbir açıklama yapılmadı. Kırıkkale kamuoyu merakla okulun yeni yerinin neresi olacağını bekliyor?

Haber: Yelda Kayhan

Kaynak: Haber Merkezi