Kırıkkale Tanıtım günleri ( KALEFEST) bugün saat 16:00’da Kırıkkale Belediyesi binasının önünde kortej yürüyüşüyle başladı. Kortej yürüyüşüne Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ,Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, İl Garnizon Komutanı Tuğg. Mehmet Ali Durmuş , Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan , Milletvekilleri ve diğer ilçe başkanlarına mehter takımı eşlik etti.
Kırıkkale Belediyesi binasının önünde başlayan kortej yürüyüşü Zafer Caddesinden Mehter takımının marşları ile coşkulu bir şekilde geçiş yapıldı. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.
Cumhuriyet Meydanında önce Atatürk anıtına sırasıyla Kırıkkale Valiliği , İl Garnizon Komutanlığı ve Kırıkkale Belediyesi’nin çelenkleri bırakıldı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
Bugün itibariyle başlayan KALEFEST toplam 5 gün sürecek. Birbirinden eğlenceli etkinlikler , kültürel yolculuklar , SOLOTÜRK uçuş gösterisi ve konserler Kırıkkale vatandaşlarını bekliyor.