ŞEHİT EMRAH PEKDOĞAN VE ARKADAŞLARI ANILDI.

7 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler semtinde şehit olan Polis Memuru Emrah Pekdoğan şahadetinin 8.yılında kabri başında anıldı.

F B I M G 1717828363291

Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Emrah Pekdoğan hakkında programa katılanlara şu bilgiler verildi.

“Şehidimiz Polis Memuru Emrah Pekdoğan;

Mehmet ve Nurişen çiftinin üç çocuğundan ortanca çocuğu olarak 20 Şubat 1994 tarihinde ilimizde dünyaya gelmiştir.

İlk ve orta öğrenimini Karşıyaka Fatih İlköğretim okulunda,Lise öğrenimini Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

F B I M G 1717828340527

2012 yılında Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulunda başladığı polislik eğitim ve öğrenimini 2014 yılında tamamlamış ve ilk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü emrinde görevine başlamıştır.

Üniversitelerin güvenliğini sağlamak amacı ile görevlendirilen Çevik Kuvvet ekibinde görev yapmakta iken 07 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler semtinde seyir halindeki Çevik Kuvvet araçlarına PKK\TAK tarafından gerçekleştirilen hain bombalı saldırı sonucu, mesai arkadaşları Ramazan Kırboğa,Kadir Cihan Karagözlü,Duha Beker,Yaşar Özlem, Gökhan Topçu ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. 

Bekar olan Şehidimiz, düzenlenen törenle, Nur Caminden kaldırılarak Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

F B I M G 1717828374821

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Polis Memuru Emrah Pekdoğan ve aynı olayda şehit olan arkadaşlarını şahadetlerinin 8.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad,mekânları cennet olsun”dedi.

Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehit Emrah Pekdoğan ve bütün Şehitlerimiz dualarla anıldı.

Kaynak: Kırıkkale Harp Malülü Gaziler Derneği