F42Dc672 868E 42E5 Af0C 8D327Bd0B517İslami Değerler Külliyesi yönetimi tarafından düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Özellikle bayanlar kutsal emanetleri yakın planda incelemenin mutluluğunu yaşarken göz yaşlarını tutamadılar.Külliye’nin camisinin erkekler e kadınlar bölümü tamamen doldu. Namaz sonrası vatandaşlar kutsal emanetleri incelerken yüksek sesle ağlayanlar bile oldu. Ortamda manevi bir atmosfer esti.

Kırıkkale Mukaddes Emanetlere akın etti.İslami Değerler Külliyesi yönetimi tarafından düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

68Ed5A98 0A75 4B81 87B0 Adb56B51B021

Gözyaşlarının sel olduğu ziyarette mukaddes emanetlere dokunmanın mutluluğu yaşandı. İlk kez bu denli geniş kapsamlı düzenlenen sergiye yoğun ilgi vardı. Selavatı Şerifeler ile ziyaret yapıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İslami Değerler Külliyesi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin AKYÖN, Kadir Gecesi, kadri ve değeri olan bir gecedir. Bu gecede Kur’an-ı Kerim Peygamber Efendimize inmeye başlamıştır. Kur’an-ı Kerim bu gecede inmeye başladığından dolayı bu gecenin kıymeti daha fazladır. Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: ’Biz Kur’an-ı Kerim’i bu gecede indirdik. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.’ Bu gecede melekler ve Cebrail Aleyhisselam akın akın her iş için yeryüzüne inerler. Bu gece şafak vakti tan yeri vaktine kadar selamet ve esenlik vardır. Bugün burada Ankara’dan Erol Güzel ağabeyimiz tarafindan getirilen Kutsal Emanetleri ziyaret ettiler, fotoğraf çektirdiler. İslami Değerler Külliyesi Kırıkkalemizin manevi bir eseri, manevi bir değeri oldu. Görüyorum ki maşallah külliyemiz doldu, taştı. 

342C5050 F09D 4624 A8D2 7614Bfde9F64

Bunlar Mekke ve Medinenin bereketidir. Tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesi mübarek olsun dedi..

İftar sofrası, toplu Hatim duası vaazı nasihat ve ilahiler gecenin güzelliği oldu.

Akyön ayrıca “Kadir gecesi bir fırsattır, rabbim bu fırsatı Kutsal Emanetlerle beraber Külliye de yakalama şansı verdi hepimize Allah'ım bu güzel geceyi geçirmemizde emeği olan herkese binlerce kez teşekkür ederiz. Bu kutlu geceyi bizimle geçiren değerli misafirlerimize çok ama çok minnettarız... Rabbim tüm müslüman kardeşlerimizi bağışlasın, korusun” dedi.

Program Kutsal Emanetler ziyareti ve tesbih namazından sonra sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi