Jandarma teşkilatına  11 Bin 920 Askeri Personel Alınacak.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2024 yılı İçişleri Bakanlığının bütçe sunumunda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığına subay, astsubay ve uzman erbaş alımı yapılacağı müjdesini verdi.İçişleri Bakanı Yerlikaya, 2024 yılı bütçe sunumunda,

“Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; İçişleri Bakanlığımız ile bağlı kuruluşlarımızın 2023 yılı faaliyetlerini ve 2024’e dair hedeflerini sizlere sunmak üzere huzurlarınızdayım. Gazi Meclisimizi, değerli milletvekillerimizi ve bizi ekranları başında izleyen aziz milletimizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum. 2024 yılı bütçemizin ve Genel Kurul çalışmalarımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 

Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; cumhuriyetimizin yüzüncü yılından aldığımız büyük ilhamla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, aziz milletimizin desteğiyle büyük ve güçlü Türkiye idealini hayata geçiriyoruz. Ülkemizi yaşamın her alanında yüksek hedeflere ulaştıracak Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa ediyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın temelini oluşturan vizyon belgesinin 16 başlığından biri huzurdur. Huzurun sağlanması için de insan hak ve özgürlüklerinin, can ve mal güvenliğinin her türlü fiilî ve potansiyel tehdide karşı güvence altına alınması şarttır.Kutsal vatan toprağımızın dört bir yanında gece gündüz, yaz kış demeden kahramanca görev yapan güvenlik birimlerimizin yetenek ve kabiliyetini geliştirmek, personel sayısını artırmak adına da önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.2024 yılında Jandarma Genel Komutanlığımıza 800 subay, 3.870 astsubay, 7.250 uzman erbaş alımı için kontenjan ayrılarak gerekli çalışmalar yapıldı. Şimdiden ülkemize, milletimize ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi