Kültür Bakanlığı tarafından envantere kayıtlı 273 kutsal emanetin ve İslam tarihinin ilk yıllarında maketlerle anlatan Siyer Müzesi'nin yer aldığı külliye Kırıkkale'nin manevi turizminin buluşma noktası haline geldi.
Kırıkkale dışından her gün onlarca araç külliyeyi ziyarete geliyor. Günlük ortalama ziyareti sayısı 400'ü buldu. Külliye Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön yaptığı açıklamada İslami Değerler Külliyesine dünyaya tanıtacak projeler ve kampanyalar hazırladıklarını dile getirdi.'Burda' sloganı ile başlatılan tanıtım kampanyası büyük ilgi görüyor.
YETMEZ Mİ
KIRIKKALE
“Yetişmezmi Kırıkkale halkına bu devleti bâri Nebi,
Bağrında Resulullah’ı misafir ediyor Anadolu’nun kalbi,
Ne kutlusun ki, eserinle asrı saadeti,
Kuranı Kerim’le buluşturdun oldun şehri Nebi,
Ey Kırıkkale,
Furkan burda,
Kabe burda,
Kuran burda,
Siyer burda,
Mekke burda,
Medine burda,
Bu şeref sana yetmez mi!
Ey Mukaddes emanetler şehri”
Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi