İslami Değerler Külliyesi'ni 4 ayda kaç kişi ziyaret etti ?

620240202 152542

Kırıkkale'de en çok ziyaret edilen yerler arasında İslami Değerler Külliyesi ilk sırada yer alıyor.İslami Değerler Külliyesi ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor.

Kırıkkale'nin Karacalı köyünde bulunan Külliyeye günlük ortalama 400 -500 ziyaretçi uğrayarak kutsal emanetleri Mukaddes yerleri anlatan maketler eşliğindevbizzat yerinde inceliyor. 

İçinde Kur'an-ı Kerim Müzesi bulunan ve Kültür Bakanlığınca 273 adet kutsal emanetlerin envantere kayıtlı olduğu müzede yine resmi rakamlara göre açılışından bugüne yaklaşık 4 aylık süre içerisinde 48 bin kişi ziyarette bulundu.

 Bu ziyaretçilerin yaklaşık yüzde yirmilik kısmı şehir dışından gelen vatandaşlardan oluşuyor.Müzeleri hayranlıkla gezen vatandaşlar Yönetim Kurulu Başkanı ve Külliye'nin emektarı Bahattin Akyön'e teşekkürlerini iletiyorlar.

 Müzeyi ziyaret eden çocuklara 'Peygamberimizin ikramı 'olarak hediyeler verilirken Külliyenin marketi Kırıkkale'nin hayırsever iş adamları tarafından doldurularak çocuklara ücretsiz ikramlarda bulunuyor.

Hayatlarında belkide ilk defa bir ürünü ücretsiz almanın mutluluğunu yaşayan çocuklar ve aileler Külliye'nin sunduğu bu hizmetten dolayı teşekkür ederken Hayırseverlere de tebriklerini iletiyorlar. Külliyenin kurucusu Bahattin Akyön zaman zaman Külliyeye gelen grupları kendisi kabul ederek müzelerin ve maketlerin anlatımını bizzat gerçekleştiriyor. Külliye her geçen gün Türkiye genelinde merak uyandırarak kutsal emanetleri yerinde görmek isteyen vatandaşların uğrak yerin haline gelirken Kırıkkale turizminin bir numaralı mekanı haline geldi.

Kırıkkale'de en çok ziyaret edilen yerler arasında İslami Değerler Külliyesi ilk sırada yer alıyor.

20240202 15263420240202 152542

Kaynak: Haber merkezi