Kırıkkale Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile şehrin içme suyunu sorununu çözmek için kolları sıvadı. Kırıkkale Belediyesi'nde geç saatlere kadar proje üzerinde çalışmalar devam ediyor.
İSKİ 'den Kırıkkale'ye gelen ekip Kırıkkale Belediyesi Ahmet Önal başkanlığında çalışmalarına hız verdi.
Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal akşam saatlerini yapmış olduğu açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) köklü kuruluşu İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) nin deneyimlerinden sahada faydalanıyoruz."dedi.
Önal açıklamasının devamında "Gelecekte ve günümüzde kentimizde kesintisiz su temininin sağlanması amacıyla Yeşil Vadi İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde yaşanan problemlerin çözümü ve şehir şebeke hattının
en az etkiyle yenilenmesi konularında şehrimize davet ettiğimiz İSKİ heyeti ile görüş alışverişinde bulunduk.Kırıkkalemizin en önemli sorunlarının başında gelen su sorununun çözümü için oluşturduğumuz heyetle yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu kapsamda proje ve yatırımlarımız ile sorunu çözüme kavuşturmak için kollarımızı sıvadık." Şeklinde konuştu.