Kırıkkale İl Müftüsü Mustafa Topal başkanlığında, Kurban Bayramı'nda ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşlara destek olmak üzere "2024 Yılı Vekaletle Kurban Hizmetleri Komisyonu" toplandı. Toplantıda, kurban kesimine dair dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun uygulamaların teşvik edilmesi amaçlandı.
Komisyon, vatandaşların kurbanlarını bizzat kesmeleri veya vekalet yoluyla kestirmeleri konusunda rehberlik sağlamayı, kurban satış ve kesim yerlerini belirlemeyi, gerekli usul ve esasları düzenlemeyi hedefliyor. Toplantı, Kırıkkale İl Müftülüğü'nde gerçekleşti ve müftülük personeli ile din görevlileri de katılım gösterdi. Bu önemli komisyon, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve dini kurallara uygun bir şekilde yerine getirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.