Kırıkkale Tarım Orman İl Müdürü Fatih Ateş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ile birlikte Merkez İlçe'de KOP destekli olarak kurulan genç çiftçi Halil Saygılı'ya ait serayı ziyaret etti.
Serada üretimi yapılan sebzeleri yerinde inceleyen Ateş, genç çiftçiye bol ve bereketli kazançlar diledi. Ziyaret sırasında, seracılığın bölgedeki tarımsal üretime katkısı ve genç çiftçilerin desteklenmesinin önemi vurgulandı. Ateş, genç çiftçilerin modern tarım tekniklerini benimsemeleri ve uygulamaları konusunda teşvik edileceğini belirtti.
Genç çiftçi Halil Saygılı ise desteklerinden dolayı Tarım Orman İl Müdürlüğü'ne teşekkür ederek, seracılıkla elde ettiği deneyimleri ve başarılarını paylaştı. Bu tür ziyaretlerin, çiftçilerin motivasyonunu artırdığı ve daha verimli üretim için cesaretlendirdiği ifade edildi.