Kırıkkale Çevre Şehircilik İl Müdürü Uğur Atar, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Okan Şahin ile birlikte Kırıkkale'nin Çerikli Beldesi'nde faaliyet gösteren Safir Tuz maden ocağı ve üretim tesislerini ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında, Safir Tuz'un Kırıkkale'ye sağladığı ekonomik katkılar ve tesislerin gelecekteki potansiyeli hakkında önemli değerlendirmelerde bulunuldu.
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Uğur Atar, "Kırıkkale için büyük bir yatırım olan Tuz üretimi, hem rezervi hem de kalitesi açısından dünya çapında adından söz ettirecek. Kırıkkale deyince artık tuzumuz ile de anılacağız," dedi. Safir Tuz'un bölgeye sağladığı istihdam olanakları ve ekonomik katkılar, kentin gelişimi için büyük önem taşıyor.
Sanayi ve Teknoloji Müdürü Okan Şahin ise tesislerin teknolojik altyapısı ve üretim kapasiteleri hakkında bilgi verdi. Şahin, "Safir Tuz, modern üretim teknikleriyle yüksek kalitede tuz üretiyor ve bu da Kırıkkale'yi bu alanda öncü bir konuma getiriyor," şeklinde konuştu.
Bu ziyaret, Kırıkkale'nin tuz üretiminde ulusal ve uluslararası arenada daha fazla tanınması ve bölgenin ekonomik gelişimine katkıda bulunacak projelerin desteklenmesi açısından büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.