İslami Değerler Külliyesi Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında Hızır ve İlyas’ın buluşmasını temsilen Baharın gelişinin müjdelendiği Hıdırellez Buluşması etkinliği düzenleniyor.

İslami Değerler Külliyesi Bahçesinde düzenlenecek Hıdırellez Şenliği 1. Uçurtma Şöleni 5 Mayıs 2024 Pazar Günü saat 12.30 da gerçekleşecek.

Katılımcıların uçurtmaları ile gelecekleri etkinliğe isteyenler piknik havası içinde yiyeceklerinide aileleri ile birlikte getirecekler. Çocukların gökyüzünü uçurtma şenliği ile donatacakları programda en güzel uçurtma ve en yükseğe çıkan uçurma ödülü verilecek. İlahiler ve dualar ile günü yaşayacak etkinlikler ifa edilecek. Ayrıca ailece oturabilmeleri için yer örtüleri serilecek. 

Programda yöresel pilav ve ayran ikramı yazılacaktır. İslami Değerler Külliyesi sosyal ve kültürel etkinlikler ile güzel projelere imza atıyor.

Ucurtma 3 Copy

Ramazan boyu ücretsiz iftar yemeği vermeleri, Hayır Çarşısı kurmaları ve Kadir Gecesi düzenlediği Mukaddes Emanetler sergisi hala dillerde konuşuluyor. Külliye yetkilileri tüm aileleri, çocukların uçurtma sevdalarına kavuşmaları için külliyede düzenlenen bu etkinliğe “ Uçurtmanı al, şenliğe gel, ikramını al sofraya gel” diyerek Kırıkkale halkını davet etti.Format Webptti.

Kaynak: Haber merkezi