Kırıkkale’de hekimler Kırıkkale’nin tek SMA hastası bebeği Yiğit Hamza’ya yardım için kolları sıvadı.

Hekimbirliği Sendikası Kuzey İç Anadolu Şube Başkanı Uzm. Dr. Abdulkadir Tekin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında bugün bir araya gelen doktorlar Kırıkkale’nin tek SMA hastası bebeği Yiğit Hamza bebek için bir araya geldi.

Kirikkale Hekimler Sma Hastasi Yigit Hamza Kollari Sivadi 2Konu ile ilgili Hekimbirliği Sendikası Kuzey İç Anadolu Şube Başkanı Uzm. Dr. Abdulkadir Tekin yaptığı açıklamada; “Bugün burada Hekimbirliği Sendikası önderliğinde; değerleri hocamız Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı sayın Prof. Dr. Fulya Gulerman ve ”Kırıkkale Anneleri Topluluğunun” destek ve katkılarıyla Hekimbirliği Evinde “Çocuk ve Ergen Sağlığı Üzerine Söyleşi” gerçekleştirdik.

Kirikkale Hekimler Sma Hastasi Yigit Hamza Kollari Sivadi 3Hekim Birliği sendikası olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalışıyor, üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bilindiği gibi Kırıkkalemizin tek SMA hastası Yiğit Hamza DEMİR için ilimizde bir çok kampanya düzenleniyor. Bizler de Yiğit Hamza’nin tedavisine destek olmak için böyle bir organizasyonda bir araya gelmiş bulunmaktayiz. Hekim birliği sendikası olarak Yigit Hamza’nin bir an önce sağlığına kavuşmasi için desteklerinizi sürdürmeye devam edeceğiz. Emegi geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi