Bu yıl da, yardıma muhtaç insanların yanında olma zamanı. Türk Kızılayı, her zaman olduğu gibi yangında, selde, depremde ve diğer tüm felaketlerde zor durumda kalanların yardımına koşmaya devam ediyor. Şimdi, siz de Kızılay'a kurban bağışında bulunarak bu yardım seferberliğine katılabilirsiniz.
Kızılay'ın kurban bağışları, yalnızca Türkiye'de değil, Edirne'den Kars'a, Artvin'den Hatay'a, Filistin'den Somali'ye, Myanmar'dan Yemen'e kadar dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlum insanlara ulaşıyor. Kurban bağışlarınız, ihtiyaç sahiplerine bir yıl boyunca ulaşarak onların sofralarına bereket katıyor.
Yapacağınız kurban bağışları, dini usullere uygun şekilde kesilerek 1 kg'lık konserve halinde yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Bu sayede bağışlarınız, sürekli bir yardım kaynağına dönüşüyor ve birçok ailenin hayatına dokunuyor.
Kurban Bedelleri ve Bağış Standı
Bu yıl için belirlenen kurban bedelleri şu şekilde:
· Yurt içi ve Gazze için: 11.750 TL
· Yurt dışı için: 4.300 TL
Bağışlarınızı gerçekleştirmek ve detaylı bilgi almak için Kırıkkale'deki Kızılay kurban ve yardım standına gidebilirsiniz . Stand, Hüseyin Kahya Parkı alt girişi, Yüksek Tekstil mağazası karşısında yer alıyor.