AK Parti uzun yıllar siyaset yapan Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut AK Parti'nin aday listesinde yer almamasının üzerine yeniden Refah Partisi geçiş yaparak Keskin Belediye Başkan Adayı oldu.

Halim Bulut yaptığı açıklamada tek amacını Keskin hizmet olduğunu belirterek hemşehrilerinden destek istedi.

Sevgili Hemşehrilerim;

1977 yılında doğduğum günden bu yana askerlik görevim dışında doğup büyüdüğüm Keskinimden uzun süreli hiç ayrılmadım.

Yani Keskine herhangi bir görevlendirme ya da atamayla gelmiş birisi değilim. Ben İlçeme Rabbimin ve kaderimin tecellisi olarak doğuştan gelmişim. Siyaset ve hizmet hayatımda da tek gayem memleketime bi Hakkın hizmet edebilmek olmuş ve çok şükür Rabbim ilçe başkanlığım döneminde onu da bana nasip etmiştir.

Her zaman halkımızın menfaatlerini koruduk, yeri geldi riskler aldık. Şehrimizin makus talihini yenmek üzere gerekli projeleri hazırladık. Engelleri gördük yılmadık, setlerle karşılaştık pes etmedik. Sizin değerli hemşerilerimizin karşınıza Keskin Belediye başkanı Adayı olarak çıktım.

Aziz Dostlarım;

Halim Bulut Şerefiyle yaşamış hep haktan yana olmuş şüphesiz ki bu günlere sizlerin destek, dua ve iradesiyle gelmiştir. Öyleyse bugüne kadar halkın sesine ve iradesine nasıl kulak verdiyse, bundan sonra da aynı minvalde hareket edecektir.

Benim bize güvenen, bizimle birlikte yola çıkan tüm arkadaşlarımızdan ricam sakin ve sabırlı olmaları, provokasyonlara gelmemeleri, herhangi bir gerginliğe meydan verdirmemeleridir. Bize düşen halkın sesine kulak verip, beklentilerine cevap vermektir.

Neticede kaderimizi yazan Mevlamız hükmünü yerine getirecek, bizimle ilgili külli iradesini gerçekleştirecektir.

Halim Bulut bugüne kadar çiğ et yemediği için başı ağrımamış, bu yüzden de “Alnı açık başı dik” kalmıştır. Bizim hiç kimseyle tartışma ya da kavga etme gibi bir niyetimiz yoktur. Bizim gayemiz KESKİN ve burada yaşayan tüm insanlara hizmet etmektir. Halk da zaten bizden bunu beklemektedir.

En sonunda bunun kararını yine KESKİN halkı verecektir. Rabbim tüm kötüleri ve hakkımızda kötülük düşünenleri bizlerden uzak eylesin! Bizim de Rabbimize güvenimiz tamdır. Çünkü O her zaman doğrularla beraberdir. Bizi bekleyenlerin olduğunu düşünerek çıktığımız bu yolda daha nice güzellikleri hep birlikte yaşamak ümidiyle. Birliğimiz daim olsun. 

Selam ve dua ile ALLAH’a emanet olun.

Kaynak: Haber merkezi