Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından, Kırıkkale'den hacca gidecek olan hacı adayları için özel bir program düzenlendi. Ankara 28. ve 32. kafilelerine dahil olan hacı adayları, Nur Camii'nde gerçekleştirilen programda bir araya geldiler.
Program, hacı adaylarının manevi yolculuklarına hazırlanması amacıyla düzenlendi. Etkinlikte, hacı adaylarına hac ibadetinin önemi, yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Kırıkkale İl Müftüsü Mustafa Topal tarafından yapılan konuşmada, hac ibadetinin manevi değeri ve anlamı vurgulandı.
Duygusal Anlar Yaşandı
Programa katılan hacı adayları, duygu dolu anlar yaşadı. Dualar ve ilahilerle süslenen program, hacı adaylarının bu kutsal yolculuk öncesi manevi olarak güçlenmelerine vesile oldu. Katılımcılar, bu özel günün anlamını pekiştiren etkinliklerden memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.
Yolculuk Hazırlıkları
Kırıkkale'den hacca gidecek olan adaylar, Ankara 28. ve 32. kafileler ile birlikte yola çıkacaklar. Müftülük yetkilileri, hacı adaylarının tüm hazırlıklarının tamamlandığını ve yolculuklarının sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.
Kırıkkale İl Müftülüğü, tüm hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyerek, bu kutsal görevin huzur ve sağlık içinde tamamlanmasını temenni etti.