Gönül Coğrafyamıza yardım götürüyoruz

I M G 20240116 W A0007

Ay Yıldız Yardım Derneği Genel Başkanı Seyit Ahmet Acar Başkan, Genel  Başkan Yardımcısı Barış Doğan, Genel Sekreter Ercihan Çakmak ,Eğitim Kültür Komisyon Başkanı ,Taki Kaplan, Dernek gönüllüsü Hakan Boyacı Kırıkkale Valisi Mehmet Makas'ı makamında ziyaret ederek derneğinin çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Ayyıldız Yardım Derneği'nin kuruluş amacının Türk Dünyasına ve Gönül coğrafyamızdaki mağdur ülkelerdeki vatandaşlara hizmet olduğunu belirten dernek başkanı Seyit Ahmet Acar yaklaşık 15 yıldır Balkanlar ,Afrika, Bangladeş, Suriye ,Kırım -Tatar bölgesi olmak üzere yardım faaliyetleri ve sağlık hizmeti götürdüklerini dile getirdi.

 Dernek özellikle Balkanları ağırlıklı olarak çalışıyor .Vali Mehmet Makas Kırıkkale'den böylesine bir derneğin Gönül coğrafyamızdaki ülkelere yardım götürmesinin şehrimiz için son derece anlamlı olduğunu dile getirdi.

Dernek Başkanı Seyit Ahmet Acar 2024 yılında daha bir atılım yaparak Altay adı altında Arama Kurtarma timi kurulduğunu ve ciddi projelere imza atmak için derneğin kendi bünyesinde seri yenilikler yaptığını ifade etti. Balkanlar'da her yıl 700'e yakın sünnet yapan Ayyıldız Yardım Derneği aynı zamanda bölgeye Sağlık Hizmetleri de taşıyor.

 Ayyıldız Yardım Derneği'nin geçtiğimiz yıl yaşadığımız deprem felaketinde deprem bölgesine 4 defa ayni ve nakli yardım götürdüğünü belirten Seyyit Ahmet Acar derneğin hiçbir cemaatle, siyasi kuruluşla bağı olmadığını tamamen Allah'ın rızası mazlumun duası üzerine çalıştığını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi