Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda ve yem kontrol görevlileri tarafından yürütülen denetimlerle ilgili olarak çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
Gıda ve yem güvenilirliğinin sağlanması amacıyla titizlikle yürütülen denetimler kapsamında, il ve ilçe müdürlüklerince görevlendirilen ekipler, bugün ekmek ve unlu mamullerin satış ve üretim yerleri ile toplu tüketim ve perakende satış noktalarını denetliyorlar.
Bu denetimlerin, hem üreticilerin hem de tüketicilerin sağlığını korumak adına büyük önem taşıdığı belirtiliyor. Müdürlük yetkilileri, gıda güvenliği ve hijyen standartlarının sürekli olarak gözden geçirilerek geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini ifade ediyorlar.
Bu çerçevede, halkın sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınacağı belirtiliyor.