Kırıkkale Yeşilay Gönüllüleri 31 Mart Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Kırıkkale Üniversitesi'nde bulunan parklarda izmarit topladılar.
Sigaranın insan sağlığına olan zararlarını dikkat çekmek için yapılan etkinlikler gönüllüler banklarda oturma gruplarında yeşil alanlarda geri atılan izmaritleri toplayarak daha temiz bir çevre daha sağlıklı bir nesil mesajı verdiler.
Yeşilay Gönüllüleri yapmış olduğu açıklamada "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında bugün gönüllülerimiz ile birlikte Kırıkkale Üniversitesi Ana Kampüsü’nde farkındalık oluşturmak adına yere atılan sigara izmaritlerini toplama etkinliği gerçekleştirdik.
Kampüste denk geldiğimiz öğrencilere sigaranın zararlarını anlatıp Yeşilay ve Yedam tanıtımı yaparak bilinçlendirmeyi hedefledik. Bu anlamlı günde desteklerini esirgemeyen ve bizleri yalnız bırakmayan gönüllülerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeşilay Varsa Hayat Var " ifadesini yer verdiler.