Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde başarı gösteren öğrenciler, öğretmenler, antrenörler ve hakemler, madalya, kupa ve başarı belgeleri ile ödüllendirildi. Şenliğin ödül törenine Kırıkkale Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş ve Kırıkkale Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün katılarak dereceye girenlerin ödüllerini takdim etti.
Törende konuşan yetkililer, geleneksel oyunların çocuklar arasında yaygınlaştırılmasının önemine değindi ve bu oyunların gelecek nesillere aktarılmasında emeği geçen herkesi tebrik etti. Çocuklar, geleneksel oyunları unutmadan, her fırsatta aileleri ve arkadaşlarıyla oynamaya devam edeceklerini belirtti.