Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin başarılı çalışmaları, Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından eğitimde iyi örneklerin yayımlandığı "Maarifin Yüz Akı" isimli kitabında yer aldı.

Türkiye'nin en büyük savunma sanayi kuruluşlarından biri olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumuna (MKE), silah parçası üretmiş olan Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bir yandan eğitimlerine devam ederken bir yandan da okullarındaki atölyelerde yaptıkları seri üretimle, hem kendi hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda öğrencilerin çalışmalarının ülke ekonomisi ve savunmasına katkılarından dolayı Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılına özel eğitimde iyi örneklerin yer aldığı "Maarifin Yüz Akı" isimli kitabında yayımlandı.

Kitabın "Başarının Yüzyılında Eğitim Kurumlarımız" bölümünde yayımlanan okulumuza ait fotoğraflar ve üretimle ilgili açıklamalar okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, bakanlık tarafından gönderilen kitabı, Okul Müdürü Çetin Yıldız, Müdür Başyardımcısı Aydan Acar ve bir öğrencinin de bulunduğu heyete teslim ederek, özverili çalışmalarından dolayı tüm okul çalışanlarına, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: Milli Eğitim Müdürlüğü