Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırıkkale Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm, Spor, Çevre ve Yardımlaşma Derneği arasında “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik” kapsamında, 20/05/2024 - 15/08/2024 tarihleri arasında Kasiyerlik mesleğinde %10 istihdam garantili 20 kişiye yönelik Mesleki Eğitim kursu sözleşmesi, İl Müdürümüz Ferhat METİN ile Kırıkkale Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm, Spor, Çevre ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Emin ERKOÇ arasında imzalandı.
Kurs sonrasında mezun olan kursiyerlerden 2 kişi engelli kadrosunda özel sektörde istihdamı sağlanacaktır.